Yleisurheilu
Kesäkauden tuloksia

Leirikilpailut Kuortane 9.5.

 

M Seiväs

3) Tomi Valkama KaWi 3,70 PB

 

M17 Keihäs

4) Tomi Valkama KaWi 53,35 PB


 

Kevätmoukaricup Töysä 20.5.

 

M17 Moukari

3) Aaro Kari KaWi 45,48 PB

 

 

KLL-maastojuoksut Lempäälä 23.5.

 

M19 3,75km

1) Valtteri Luomala KaWi 13.04 3) Mikko Kärkkäinen KaWi 14.12

 

P13 2,25km

28) Mika Kärkkäinen KaWi 8.47

 

N16 3km

10) Pinja Koivisto KaWi 11.51 12) Viola Gustafsson KaWi 12.07 13) Senja Gustafsson KaWi 12.15 28) Iida Salmela KaWi 15.21

 

N16-sarjan joukkuekilpailu

2) Kauhava (Pinja, Viola, Senja)

 

 

Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kurikka 26.5.

 

M17 800m

1) Valtteri Luomala KaWi 2.07,71 PB kilp. Ulkop. Mikko Kärkkäinen 2.27,54 SB

 

P13 800m

2) Mika Kärkkäinen KaWi 2.36,73 PB

 

N Keihäs

2) Ronja Koivisto KaWi 39,52

 

N17 800m

1) Pinja Koivisto KaWi 2.34,13

 

T15 300m

1) Eerika Koivuniemi KaWi 43,17 PB 6) Senja Gustafsson KaWi 46,65 PB

 

T15 800m

2) Viola Gustafsson KaWi 2.37,15 PB 3) Senja Gustafsson KaWi 2.38,43 PB

 

T15 3-loikka

3) Eerika Koivuniemi KaWi 9,90 PB

 

T13 60m

3) Enni Övermark KaWi 8,66 PB 5) Miisa Kamppinen KaWi 8,72

 

T13 Pituus

4) Miisa Kamppinen KaWi 4,40 PB 8) Elli Seppänen KaWi 4,15 PB 9) Enni Övermark 4,13 PB

 

T13 Keihäs

4) Elli Seppänen KaWi 30,84 PB

 

T11 60m

3) Annika Koivuniemi KaWi 9,59 PB

 

T11 1000m

1) Annika Koivuniemi KaWi 3.45,40 PB

 

Seinäjoki 26.5.


N40 painonheitto: 1. Sirpa Tarvainen 11,04 SB

 

Paavon Kisa Saarijärvi 3.6.


N17 100m: 2) Eerika Koivuniemi KaWi 13,07

N17 Pituus: 2) Eerika Koivuniemi KaWi 4,98

T15 3000m kävely: 2) Iida Salmela KaWi 19.19,47

T11 150m: 3) Annika Koivuniemi KaWi 23,71 PB

T11 Pituus: 2) Annika Koivuniemi KaWi 3,80 SB

 

Pk. Kilpailut Teuva 6.6.


M19 Kiekko: 1) Teemu Kivelä KaWi 36,05 PB

 

Alavuden Kisat Alavus 10.6.


N 800m: 3) Pinja Koivisto KaWi 2.31,62 SB

N Keihäs: 3) Ronja Koivisto 35,39

 

Juoksukoulun Pikamatkat Kurikka 11.6.


 M19 400m: 2) Joni Huhtala KaWi 58,07 SB

 M17 400m: 1) Valtteri Luomala KaWi 57,78 PB

 

NYQS-kilpailut Ilmajoki 12.6.


M19 Kiekko: 1) Teemu Kivelä KaWi 38,38 PB

 

Youth Athletics Games Espoo Leppävaara 14.-16.6.


T15 800m: 10) Senja Gustafsson KaWi 2.33,08 PB 12) Viola Gustafsson KaWi 2.36,05 PB

T15 3000m kävely: 4) Iida Salmela KaWi 18.58,23 SB

T14 100m: Alkuerät: 12) Eerika Koivuniemi KaWi 13,03 PB

T14 300m: Eerika Koivuniemi KaWi 3) 42,46 PB

T14 Pituus: Karsinta: 3) Eerika Koivuniemi KaWi 4,90 SB

Finaali: 3) Eerika Koivuniemi KaWi 5,22

T10 60m: Alkuerät: 9) Annika Koivuniemi KaWi 9,72

B-finaali: 1) Annika Koivuniemi KaWi 9,61

T10 1000m: 4) Annika Koivuniemi KaWi 3.47,15

T10 Pituus Karsinta: 4) Annika Koivuniemi KaWi 3,89 SB

Finaali: 3) Annika Koivuniemi 4,14 PB

 

Kälviän Kansalliset kilpailut 16.6.


M 1500m: 7) Valtteri Luomala KaWi 4.27,29 PB

P15 300m: 6) Aleksi Luomala KaWi 42,66 PB

 

Painonheittocup Kurikka 18.6.


N40 Painonheitto: 1) Sirpa Tarvainen KaWi 12,05 SB

N40 Moukari: 1) Sirpa Tarvainen KaWi 33,52 SB

 

Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Seinäjoki 21.6.


M17 800m:

3) Joona Lindgren KauhWi 2.04,93                   PB 

5) Valtteri Luomala KauhWi 2.05,41                PB

M17 Pituus:

2)      Tomi Valkama KauhWi 6,74

P15 Kiekko:

4) Aleksi Luomala KauhWi 30,30                       PB

P13 1000m

2) Mika Kärkkäinen KauhWi 3.17,92                 PB

P13 Seiväs

1) Erkki Seppänen KauhWi 1,70

P13 Kuula

7) Erkki Seppänen KauhWi 6,58                         PB

N19 Keihäs

3) Ronja Koivisto KauhWi 37,07

N17 800m

2) Pinja Koivisto KauhWi 2.33,70

T15 800m

3) Senja Gustafsson KauhWi 2.34,08

T13 Seiväs

4) Elli Seppänen KauhWi 2,00                             PB

T13 Kuula

2) Elli Seppänen KauhWi 10,59                           PB

 

Piirikunnalliset kilpailut Alahärmä 27.6.


P11 60m

2) Mikael Salomaa KauhWi 10,42

P11 Korkeus

1) Mikael Salomaa KauhWi 1,20

N Kuula

3) Ronja Koivisto KauhWi 10,29                         PB

T9 60m

2) Veera Luoma KauhWi 10,57                           PB

T9 Pituus

4) Veera Luoma KauhWi 2,78                              SB

 

Ilkka Games Ilmajoki 3.7.


M19 800m

1) Joni Huhtala KauhWi 2.16,58

M19 Kiekko

2) Teemu Kivelä KauhWi 34,43

P13 60m

1) Taavi Lauttamus KauhWi 8,32                       PB

T11 60m

2) Annika Koivuniemi KauhWi 9,40                   PB

11) Vilma Tuomela KauhWi 10,36                     PB

T11 1000m

1) Annika Koivuniemi KauhWi 3.47,74

T11 Korkeus

2) Annika Koivuniemi KauhWi 1,20

6) Vilma Tuomela KauhWi 1,00                          =PB

 

Kaappoo Jouppilan Muistokisat Seinäjoki 13.7.


N Keihäs

8) Ronja Koivisto KauhWi 38,26

 

Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kauhajoki 14.7.


M17 1500m

2) Valtteri Luomala KauhWi 4.31,51

P15 100m

9) Aleksi Luomala KauhWi 12,99                        PB

P13 60m

2) Taavi Lauttamus KauhWi 8,10                       PB

11) Erkki Seppänen KauhWi 9,79                       SB

P13 Korkeus

4) Erkki Seppänen KauhWi 1,25                         PB

5) Rasmus Koivisto KauhWi 1,15                        PB

P13 Pituus

3) Taavi Lauttamus KauhWi 4,31

9) Erkki Seppänen KauhWi 3,64                         PB

P9 40m

3) Iiro Soini KauhWi 6,93                                      PB

P9 1000m

5) Iiro Soini KauhWi 4.12,86                                PB

P9 Pituus

2) Iiro Soini KauhWi 3,52                                      PB

P9 Kuula

6) Iiro Soini KauhWi 4,88

N17 1500m

2) Pinja Koivisto KauhWi 5.16,87                       SB

T13 60m

8) Elli Seppänen KauhWi 9,00                             PB

16) Milla Tobiasson KauhWi 9,53                      PB

T13 Korkeus

4) Elli Seppänen KauhWi 1,43                             PB

T13 Pituus

5) Elli Seppänen KauhWi 4,30                             PB

12) Milla Tobiasson KauhWi 3,06                      PB

T13 Kiekko

3) Elli Seppänen KauhWi 29,67                           PB

T11 60m

7) Minttu Perttu KauhWi 10,08

9) Meea Perttu KauhWi 10,33

10) Vilma Tuomela KauhWi 10,36

14) Roosa Soini KauhWi 10,99                            PB

T11 Pituus

9) Meea Perttu KauhWi 3,28                               PB

10) Minttu Perttu KauhWi 3,18

12) Roosa Soini KauhWi 2,66

T11 Kuula

5) Vilma Tuomela KauhWi 5,60                          PB

6) Minttu Perttu KauhWi 5,34

9) Roosa Soini KauhWi 4,87

11) Meea Perttu KauhWi 4,40                            PB

 

Fyrrypinkaasut Vöyri 17.7.


P13 200m

1) Taavi Lauttamus KauhWi 27,92                     PB

P13 Keihäs

4) Taavi Lauttamus KauhWi 30,73

 

Piirikunnalliset kilpailut Alahärmä 18.7.


P9 150m

2) Iiro Soini KauhWi 24,69                                    PB

P9 Pituus

2) Iiro Soini KauhWi 3,58                                      PB

T11 Pituus

4) Roosa Soini KauhWi 2,94                                 PB


Töysän Korppukisat 18.7.


N40 Moukari

1) Sirpa Tarvainen KauhWi 34,31                       SB

 

Nuorten Eliittikisat Vaasa 26.7.


M19 800m

1) Joni Huhtala KauhWi 2.13,48                         SB

M19 Kiekko

7) Teemu Kivelä KauhWi 37,40

M17 800m

2) Valtteri Luomala KauhWi 2.08,17

N19 Kuula

1) Ronja Koivisto KauhWi 10,36                         PB

N19 Keihäs

2) Ronja Koivisto KauhWi 40,80                         SB

N17 800m

8) Pinja Koivisto KauhWi 2.26,71                       PB

 

17v Piiriottelu Laitila 31.7.


M17 400m

6) Valtteri Luomala KauhWi 56,27                     PB

M17 110m aidat

3) Tomi Valkama KauhWi 15,45

M17 Korkeus

2) Tomi Valkama KauhWi 1,88                            =PB

M17 Moukari

6) Aaro Kari KauhWi 42,16

M17 4x100m

3) Etelä-Pohjanmaa 44,40 (Tomi Valkama, Niilo Mustalahti, Valtteri Louko, Joona Kiviaho)

 

Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kuortane 4.8.


M17 800m

1) Valtteri Luomala KauhWi 2.07,56

M17 Pituus

1) Tomi Valkama KauhWi 6,01

M17 Moukari

1) Aaro Kari KauhWi 43,34

P15 200m

6) Aleksi Luomala KauhWi 26,51

P15 Kiekko

3) Aleksi Luomala KauhWi 29,19

P13 200m

1) Taavi Lauttamus KauhWi 27,12                     PB

P13 800m

2) Mika Kärkkäinen KauhWi 2.34,88                 PB

T15 200m

1) Eerika Koivuniemi KauhWi 26,50                  PB

T15 1000m

2) Senja Gustafsson KauhWi 3.21,70                PB

T15 Pituus

1) Eerika Koivuniemi KauhWi 4,95

T13 200m

4) Enni Övermark KauhWi 28,70                        PB

 

Tähtikisat Seinäjoki 15.8.


M Pituus

10) Tomi Valkama KauhWi 631

M17 Kiekko

1) Tomi Valkama KauhWi 40,71                         PB

N Keihäs

11) Ronja Koivisto KauhWi 41,40