Yleisurheilu
Kesäkauden tuloksia


Ruisvarrasheitot Kaustinen 4.5.

P15 Moukari

                      1. Toivo Tarvainen KauhWi 53,14 PB


 

NYQS-kilpailut Ilmajoki 10.6.

M19 Kiekko

                      2. Teemu Kivelä KauhWi 39,17               PB

P15 100m

                      1. Taavi Lauttamus KauhWi 12,84          PB

P15 Pituus

                      1. Taavi Lauttamus KauhWi 460             =PB

P13 Pituus

                      4. Mikael Salomaa KauhWi 353              PB

P13 Moukari

                      3. Mikael Salomaa KauhWi 19,13           PB

T11 60m

                      6. Veera Luoma KauhWi 10,30               PB

T11 Korkeus

                      4. Veera Luoma KauhWi 1,10                 PB

T9 40m

                      9. Emilia Salomaa KauhWi 8,24              SB

T9 Pituus

                      8. Emilia Salomaa KauhWi 280               PB

T9 Kuula

                      5. Emilia Salomaa KauhWi 3,74              PB

 

Teron Kiskaasut ja Tonnikisa Seinäjoki 11.6.

M 1000m

                      3. Joni Huhtala KauhWi 2.53,52              PB

M17 Keihäs

                      2. Aaro Kari KauhWi 47,35                      PB

P9 Keihäs

                      1. Kosti Kari KauhWi 10,31                      PB

N 1000m

                      1. Pinja Koivisto KauhWi 3.25,07            PB

                      2. Senja Gustafsson KauhWi 3.28,56      SB

                      3. Viola Gustafsson KauhWi 3.29,18       SB

T13 1000m

                      6. Vilma Tuomela KauhWi 4.28,26

T11 Keihäs

                      2. Annika Koivuniemi KauhWi 24,09       SB

 

 

 

Piirikunnalliset kilpailut Alahärmä 12.6.

P11 60m

                      2. Iiro Soini KauhWi 9,77   PB

P11 Pituus

                      2. Iiro Soini KauhWi 397

 

Youth Athletics Games Lahti 14. – 16.6.

 P14 100m

Alkuerät: 8. Taavi Lauttamus KauhWi 12,64               PB

                      Finaali: 6. Taavi Lauttamus KauhWi 12,43                  PB

P14 300m

                      12. Taavi Lauttamus KauhWi 42,28

P12 Kiekko

                      24. Miro Ahl KauhWi 13,41                      PB

P12 Keihäs

                      25. Miro Ahl KauhWi 17,58                      PB

P11 60m

                      34. Antto Kivimäki KauhWi 10,32            PB

P11 1000m

                      19. Antto Kivimäki KauhWi 4.14,03         PB

P11 Keihäs

                      19. Antto Kivimäki KauhWi 10,31            PB

T15 100m

                      9. Eerika Koivuniemi KauhWi 13,03        =PB

T15 300m

                      1. Eerika Koivuniemi KauhWi 40,95        PB KK15

T11 60m

                      20. Annika Koivuniemi KauhWi 9,29       PB

T11 Pituus

                      Karsinta: 3. Annika Koivuniemi KauhWi 432               PB

Finaali: 5. Annika Koivuniemi KauhWi 431

T11 Keihäs

                      7. Annika Koivuniemi KauhWi 21,59

T10 Pituus

                      31. Veera Luoma KauhWi 327

                      33. Saana Vuorijärvi KauhWi 325

T10 Keihäs

                      19. Saana Vuorijärvi KauhWi 11,24         PB

                      20. Veera Luoma KauhWi 10,72             PB

 

T10 1000m kävely

                      3. Saana Vuorijärvi KauhWi 7.02,81        PB

                      4. Veera Luoma KauhWi 7.11,04            PB


83. Saarijärven Juhannuskisat 23.6.

N17 800m

                      3. Pinja Koivisto KauhWi 2.27,61            SB

T15 300m

                      1. Eerika Koivuniemi KauhWi 41,08

T11 400m

                      3. Annika Koivuniemi KauhWi 73,64       PB

 

Piirikunnalliset kilpailut Pietarsaari 24.6.

M 100m

                      7. Aleksi Luomala KauhWi 12,41             PB

M17 200m

                      2. Aleksi Luomala KauhWi 25,49

 

Moukarikarnevaalit Kaustinen 27.6.

M17 Moukari

                      9. Aaro Kari KauhWi 45,46

P15 Moukari

                      5. Toivo Tarvainen KauhWi 47,10

 

Piirikunnalliset kilpailut Virrat 3.7.

M19 Kiekko

                      2. Teemu Kivelä KauhWi 36,18

 

Piirikunnalliset kilpailut Alahärmä 3.7.

M17 400m

                      3. Petri Isosomppi KauhWi 72,41            PB

Kilpailun ulkopuolella: Joni Huhtala KauhWi 55,63       PB

P9 150m

                      2. Tuomas Järvinen KauhWi 26,71         PB

 

P9 Pituus

                      2. Tuomas Järvinen KauhWi 318

                      6. Aaro Kallionpää KauhWi 232

P9 Keihäs

                      2. Tuomas Järvinen KauhWi 13,60         PB

                      3. Aaro Kallionpää KauhWi 12,53            PB

N17 400m

                      1. Senja Gustafsson KauhWi 68,45         PB

                      2. Viola Gustafsson KauhWi 70,41          PB

T11 60m

                      3. Noora Kallionpää KauhWi 10,11

                      10. Anniina Salomäki KauhWi 10,69       PB

                      11. Maija Tietäväinen KauhWi 10,71       PB

T11 Kuula

                      3. Noora Kallionpää KauhWi 5,93           PB

                      5. Aada Välimaa KauhWi 5,30                 PB

                      8. Maija Tietäväinen KauhWi 5,09          

                      14. Anniina Salomäki KauhWi 4,73         PB

T9 150m

                      5. Sofia Ylipelkonen KauhWi 28,06         PB

T9 Pituus

                      6. Sofia Ylipelkonen KauhWi 296            PB


Kävelykisat Kauhava 7.7.

T11 1000m kävely

                      3. Saana Vuorijärvi KauhWi 6.47,16        PB

                      4. Saana Uitto KauhWi 6.48,38               PB

                      5. Veera Luoma KauhWi 7.19,07            PB

 

Aluekilpailut Kurikka 14.7.

M 800m

                      3) Joni Huhtala KauhWi 2.08,64              PB

M17 100m

                      2) Aleksi Luomala KauhWi 12,41            PB

 

Keskis-Mikon Mittelöt Töysä 19.7.

M17 Moukari

                      2) Aaro Kari KauhWi 48,55                      PB

 

Ilkka Games Ilmajoki 24.7.

M19 Kiekko

                      2) Tomi Valkama KauhWi 36,48              PB

P13 60m

                      6) Erkki Seppänen KauhWi 9,64

P13 200m aj

                      1) Erkki Seppänen KauhWi 39,09

P13 Pituus

                      4) Erkki Seppänen KauhWi 403              PB

P13 Kuula

                      6) Ossi Luoma KauhWi 6,00

N17 800m

                      1) Senja Gustafsson KauhWi 2.38,49

                      2) Viola Gustafsson KauhWi 2.41,23

T15 Korkeus

                      2) Elli Seppänen KauhWi 140                  SB

T15 Kiekko

                      2) Elli Seppänen KauhWi 29,68

T11 60m

                      5) Noora Kallionpää KauhWi 9,96

                      9) Veera Luoma KauhWi 10,37

T11 Korkeus

                      3) Saana Vuorijärvi KauhWi 115             PB

                      5) Noora Kallionpää KauhWi 110            PB

                      6) Veera Luoma KauhWi 105

 

Moukarikentän avajaiset Vaasa 25.7.

M17 Moukari

                      1) Aaro Kari KauhWi 48,36

 

Iwar Wilskman -heitot Töysä 3.8.

T11 Kuula

                      7) Veera Luoma KauhWi 5,05

 

Aluekilpailut Kokkola 6.8.

M 1500m

                      5) Valtteri Luomala KauhWi 4.36,93

N Keihäs

                      4) Ronja Koivisto KauhWi 34,63