Kesäkauden tuloksia

Moukaricup Töysä 14.5.

P12 
1. Toivo Tarvainen 33,92 PB (P12 Suomen moukaritilaston 2.)

N
2. Sirpa Tarvainen 34,46 SB (N35 Suomen moukaritilaston 1.)

M
3. Tuomo Tarvainen 56,10 SB (M40 Suomen moukaritilaston 1.)

 

 

 

Lakeuden katuviesti Seinäjoki 14.5.

 

M Kilpasarja

4. Kauhavan Wisa 9,46 (Joni Huhtala, Valtteri Luomala, Lauri Mäki,

Mikko Kärkkäinen)

P (380m-380m-700m-700m)

5. Kauhavan Wisa 8,05 (Erkki Seppänen, Mika Kärkkäinen,

Taavi Lauttamus, Aleksi Luomala)

Moukaricup Kaustinen 21.5.

N
3. Sirpa Tarvainen 34,66 SB

M
1. Tuomo Tarvainen 57,79 SB

P13
2. Toivo Tarvainen 34,79 PB

 

Avoimet Saul yu-aluekilpailut Seinäjoki 29.5.

M40 kiekko
1. Tuomo Tarvainen 36,95 SB

M40 painonheitto
1. Tuomo Tarvainen 16,92 SB

N35 painonheitto
1. Sirpa Tarvainen 11,70 SB

 

Viiskuntakisat Kuortane 18.5.

M19 200m

2. Joni Huhtala KauhWi 25,95

P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 9,37 PB


Kiekko-, kuula-, moukari- ja keihäscup Kauhajoki 22.5.

P15 Keihäs

7. Aaro Kari KauhWi 34,95 PB

P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 9,53 PB

N17 Kuula

2. Ronja Koivisto KauhWi 11,52 PB 

N17 Keihäs

2. Ronja Koivisto KauhWi 38,89 PB


Kaappoo Jouppilan muistokisat Seinäjoki 24.5. 

M 400m

6. Lauri Mäki KauhWi 53,06 PB


Nuorten eliittikisat Valkeakoski 1.6. 

M19 1500m

1. Lauri Mäki KauhWi 4.05,81 PB


Nuorten eliittikisat Kauhava 7.6.

M19 800m

1. Lauri Mäki KauhWi 2.04,3 SB

M17 200m

5. Valtteri Luomala KauhWi 27,91 PB

M17 800m

1. Joni Huhtala KauhWi 2.28,88 PB

M17 Korkeus

1. Tomi Valkama KauhWi 1,73 =PB

M17 Pituus

3. Tomi Valkama KauhWi 5,88

M17 Kuula

2. Teemu Kivelä KauhWi 8,84 PB

N17 Kuula

4. Ronja Koivisto KauhWi 12,08 PB

N17 Keihäs

4. Ronja Koivisto KauhWi 38,41 PB

 

Kansalliset kilpailut Kurikka 11.6.

M 800m

1. Lauri Mäki KauhWi 1.58,81 PB

 

Pk. kilpailut Alahärmä 13.6.

P11 60m

1. Taavi Lauttamus KauhWi 8,91 PB

P11 Kuula

1. Taavi Lauttamus KauhWi 7,51 PB

P9 Pituus

1. Mikael Salomaa KauhWi 3,33

P9 40m

1. Mikael Salomaa KauhWi 6,83 PB 

T9 Pituus

2. Anni-Sofia Rajakallio KauhWi 2,70 PB

 

SAUL:n heittokilpailut Kurikka 21.6.

P13 Olympiapainonheitto

1. Toivo Tarvainen KauhWi 8,91 PB

P13 Moukari

1. Toivo Tarvainen KauhWi 34,05

M40 Kiekko

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 36,94

M40 Painonheitto

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 17,21 SB

M40 Moukari

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 57,75

N Olympiapainonheitto

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 7,40 SB

N35 Painonheitto

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 11,06

N35 Moukari

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 32,59

 

Atria Junior Games Seinäjoki 22.6.

P15 100m

4. Valtteri Luomala KauhWi 12,88 PB

P15 800m

2. Valtteri Luomala KauhWi 2.21,04

P13 200m

4. Aleksi Luomala KauhWi 30,52 PB

P11 60m

5. Taavi Lauttamus KauhWi 9,25

P11 Pituus

7. Taavi Lauttamus KauhWi 3,58

P11 Keihäs

7. Taavi Lauttamus KauhWi 25,47 PB

P10 1000m

6. Erkki Seppänen KauhWi 3.58,65 SB

P10 Korkeus

2. Erkki Seppänen KauhWi 1,15 PB

P10 Kiekko

3. Erkki Seppänen KauhWi 17,26 PB

N17 100m

5. Ronja Koivisto KauhWi 13,82 PB

N17 Kuula

3. Ronja Koivisto KauhWi 12,75 PB

N17 Keihäs

3. Ronja Koivisto KauhWi 41,84 PB 

T15 800m

3. Pinja Koivisto KauhWi 2.44,23 PB

T11 60m

3. Elli Seppänen KauhWi 9,45 SB

T11 Pituus

6. Elli Seppänen KauhWi 3,77

T11 Keihäs

3. Elli Seppänen KauhWi 25,34 PB

 

 

Jyväskylä Games 22.6.

M17 800m

4. Mikko Kärkkäinen KauhWi 2.24,28 PB

M17 400m aidat

4. Joni Huhtala KauhWi 66,05 SB

 

 

Kuortaneen eliittikisat 25.6.

M 800m

15. Lauri Mäki KauhWi 1.56,52 PB

 

Nuorten esilajit:

P15 100m

1. Tomi Valkama KauhWi 12,35 =PB

2. Valtteri Luomala KauhWi 13,13

P13 60m

6. Aleksi Luomala KauhWi 9,06 PB

T13 60m

3. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,77

 

 

Nuorten eliittikisat Vaasa 27.6.

M19 800m

2. Lauri Mäki KauhWi 2.01,14

M17 800m

12. Joni Huhtala KauhWi 2.20,36

14. Mikko Kärkkäinen KauhWi 2.23,60 PB

M17 Pituus

3. Tomi Valkama KauhWi 5,73

M17 Kiekko

5. Teemu Kivelä KauhWi 30,58 PB

N17 Kuula

3. Ronja Koivisto KauhWi 12,08

 

Fyrrypinkaasut Vöyri 28.6.

P11 60m

5. Erkki Seppänen KauhWi 10,50 PB

P11 600m

4. Erkki Seppänen KauhWi 2.18,77 SB

P11 Pituus

4. Erkki Seppänen KauhWi 3,52

P11 Kuula

2. Erkki Seppänen KauhWi 6,20 PB

T11 60m

3. Elli Seppänen KauhWi 9,71

T11 600m

3. Elli Seppänen KauhWi 2.06,86 PB

T11 Pituus

3. Elli Seppänen KauhWi 3,82

T11 Kuula

2. Elli Seppänen KauhWi 8,66 PB


Keihäskarnevaalit Pihtipudas 29.6. - 3.7.

25.6.

P15 Keihäs

20. Aaro Kari KauhWi 36,58

30.6.

N17 Keihäs

9. Ronja Koivisto KauhWi 40,37

2.7.

P15 Keihäs

14. Aaro Kari KauhWi 37,37 PB



Kuula- ja kiekkokarnevaalit Kokemäki 30.6.

P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 9,34

P11 Kiekko

1. Iiro Pollari KauhWi 19,68



Moukarikarnevaalit Kaustinen 30.6.

P12 Moukari

3. Toivo Tarvainen KauhWi 31,39


Viiskuntakisat Ähtäri 30.6.

M17 Kiekko

3. Teemu Kivelä KauhWi 29,80



Häjyyly-kisat Alahärmä 4.7.

M 100m

2. Heikki Mäkipernaa KauhWi 11,93 PB

3. Mikko Mäkipernaa KauhWi 12,98 PB

M19 100m

1. Matias Kankaanpää KauhWi 12,97 PB

M19 Pituus

1. Matias Kankaanpää KauhWi 5,22 PB

P9 150m

4. Mikael Salomaa KauhWi 27,05

N Keihäs

2. Ronja Koivisto KauhWi 38,58 PB

T11 Pituus

12. Milla Hänninen KauhWi 2,86 PB

13. Anni-Sofia Rajakallio KauhWi 2,73 PB



Aluekilpailut Närpiö 6.7.

M17 Kiekko

1. Teemu Kivelä KauhWi 29,19



Green Games, Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Ilmajoki 6.7.

P15 100m

4. Valtteri Luomala KauhWi 13,21

P15 800m

3. Valtteri Luomala KauhWi 2.21,20

P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 10,03 PB

N19 Keihäs

5. Ronja Koivisto KauhWi 36,36

N17 Keihäs

5. Ronja Koivisto KauhWi 38,85

T15 100m

5. Pinja Koivisto KauhWi 2.42,14 PB

T12 60m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,75

T12 Keihäs

5. Eerika Koivuniemi KauhWi 25,96 PB

T11 60m

2. Enni Övermark KauhWi 9,27

T11 Korkeus

1. Enni Övermark KauhWi 1,20 PB

T11 Kuula

5. Enni Övermark KauhWi 6,73

T9 40m

6. Annika Koivuniemi KauhWi 7,13

T9 Kuula

8. Annika Koivuniemi KauhWi 4,85 PB

T9 Keihäs

7. Annika Koivuniemi KauhWi 12,17 PB


 

Kävely- ja moniottelukarnevaalit Kauhava 7. - 10.7.

7.7.

N 1000m kävely

5. Iida Salmela KauhWi 5.38,72 PB

7. Roosa Salmela KauhWi 9.17,97

9.7.

P11 1000m kävely

3. Erkki Seppänen KauhWi 6.51,65

T13 2000m kävely

4. Iida Salmela KauhWi 11.33,30 PB

T11 1000m kävely

3. Roosa Salmela KauhWi 8.03,05 PB

M17 5-ottelu

3. Joni Huhtala KauhWi 1705 PB

(pituus 4,76, kiekko 19,23 PB, 200m 26,21, keihäs 26,05 PB, 1500m 5.38,54 SB)

P11 3-ottelu

4. Taavi Lauttamus KauhWi 894 PB

(kuula 7,69 PB, 60m 9,18, pituus 3,60)

5. Iiro Pollari KauhWi 784 PB

(kuula 9,49, 60m 10,39 PB, pituus 3,20)

P10 3-ottelu

8. Erkki Seppänen KauhWi 668 PB

(60m 10,39 PB, pituus 3,64, kuula 6,36 PB)

11. Rasmus Koivisto KauhWi 593 PB

(60m 10,47 PB, pituus 3,57 PB, kuula 5,25 PB)

T13 4-ottelu

11. Senja Gustafsson KauhWi 1045 PB

(60m aidat 12,10 PB, pituus 3,86 SB, kuula 5,92 PB, 800m 2.52,61 PB)

12. Viola Gustafsson KauhWi 1030 PB

(60m aidat 12,52 SB, pituus 3,78, kuula 6,78 PB, 800m 2.55,17 PB)

16. Saana Hantula KauhWi 670 PB

(60m aidat 15,19, pituus 3,20, kuula 6,82 PB, 800m 3.43,26 PB)

T11 3-ottelu

2. Elli Seppänen KauhWi 886 PB

(60m 9,52, kuula 8,00, pituus 3,81)

3. Enni Övermark KauhWi 831 PB

(60m 9,16 PB, kuula 6,05, pituus 3,75)

T9 3-ottelu

7. Annika Koivuniemi KauhWi 590 PB

(40m 7,31, kuula 5,33 PB, pituus 3,48)

10.7.

N 1000m kävely

14. Iida Salmela KauhWi 5.28,82 PB



Kestävyys- ja hyppykarnevaalit Jämsä 7. - 10.7.

7.7.

M 800m

15. Lauri Mäki KauhWi 1.59,31

M19 3000m

10. Mikko Kärkkäinen KauhWi 11.23,64 SB

M 1500m

15. Mikko Kärkkäinen KauhWi 5.05,30 PB

 

Aluemestaruuskilpailut Alajärvi 12. - 13.7.

 

M Kuula

5. Tuomo Tarvainen KauhWi 11,67


M Moukari

2. Tuomo Tarvainen KauhWi 57,54


N Moukari

3. Sirpa Tarvainen KauhWi 32,25

 

Viiskuntakisat Lehtimäki 14.7.


P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 9,73


Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kurikka 18.7.


N17 Keihäs

3. Ronja Koivisto KauhWi 39,49



Intersport-kisat, Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Seinäjoki 20.7.


M17 400m aidat

3. Joni Huhtala KauhWi 67,73


P15 Korkeus

2. Tomi Valkama KauhWi 1,78


P15 Keihäs

6. Tomi Valkama KauhWi 43,81

9. Aaro Kari KauhWi 34,28


P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 9,56


N17 Kuula

1. Ronja Koivisto KauhWi 12,55


N17 Keihäs

8. Ronja Koivisto KauhWi 38,68


T15 2000m

2. Pinja Koivisto KauhWi 7.53,74 SB


T13 200m

8. Viola Gustafsson KauhWi 30,00 PB


T13 1000m

8. Viola Gustafsson KauhWi 3.36,16

9. Senja Gustafsson KauhWi 3.42,24


T13 Keihäs

10. Senja Gustafsson KauhWi 19,88 PB


T11 150m

3. Miisa Kamppinen KauhWi 21,90 PB


T11 Pituus

5. Miisa Kamppinen KauhWi 3,85


T11 Kuula

5. Miisa Kamppinen KauhWi 7,37 PB

 


Ilkka Games Ilmajoki 27.7.


P15 100m

3. Valtteri Luomala KauhWi 13,30


P15 800m

4. Valtteri Luomala KauhWi 2.17,89


P13 60m

7. Aleksi Luomala KauhWi 9,26


P13 Keihäs

9. Aleksi Luomala KauhWi 22,74 PB


T15 100m

4. Eerika Koivuniemi KauhWi 14,03 PB


T12 60m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,81


T12 Korkeus

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 1,43 PB


T9 40m

4. Annika Koivuniemi KauhWi 7,12


T9 1000m

3. Annika Koivuniemi KauhWi 4.08,90


T9 Pituus

4. Annika Koivuniemi KauhWi 3,55



Eläinpuistokisat Ähtäri 31.7.


T13 60m

2. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,65


T13 200m

2. Eerika Koivuniemi KauhWi 28,27 PB


T13 Pituus

3. Eerika Koivuniemi KauhWi 4,86

 


Kansalliset painonheittokilpailut 20.8.2016 Virrat


M40 Painonheitto
2. Tuomo Tarvainen 16,74

M40 olympiapainonheitto
1. Tuomo Tarvainen 10,61 SB

N35 painonheitto
1.Sirpa Tarvainen 11,76 SB

N35 olympiapainonheitto
1.Sirpa Tarvainen 7,34

Avoimet heitto 5-ottelut 10.9.2016 Jalasjärvi

M40 heitto 5-ottelu

1 Tuomo Tarvainen KauhWi yhteensä 3761 
Moukari 58,69 SB pist 944, Kuula 11,70 SB pist 669, Kiekko 37,53 pist 692, Keihäs 43,46 PB pist 547, Paino 16,54 pist 909

N35 heitto 5-ottelu

1 Sirpa Tarvainen KauhWi yhteensä 2138 
Moukari 32,96 pist 625, Kuula 7,54 SB pist  387, Kiekko 19,03 SB  pist 273, Keihäs 15,84 PB pist 230, Paino 11,10 pist 62

 


Fyrrypinkaasut Vöyri 28.6.

 

P11 60m

5. Erkki Seppänen KauhWi 10,50 PB

 

P11 600m

4. Erkki Seppänen KauhWi 2.18,77 SB

 

P11 Pituus

4. Erkki Seppänen KauhWi 3,52

 

P11 Kuula

2. Erkki Seppänen KauhWi 6,20 PB

 

T11 60m

3. Elli Seppänen KauhWi 9,71

 

T11 600m

3. Elli Seppänen KauhWi 2.06,86 PB

 

T11 Pituus

3. Elli Seppänen KauhWi 3,82

 

T11 Kuula

2. Elli Seppänen KauhWi 8,66 PB