Yleisurheilu
Sisu- ja pm-kilpailut

Töysä 15.6. aikuisurheilijoiden avoimet pm-kilpailut


N35 moukari

 

 2. Sirpa Tarvainen KauhWi 33,25 (piirinmestari, koska voittaja oli eri piiristä)

 

SAUL:n pm-kilpailut Jalasjärvi 9.7.

 

N35 Painonheitto

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 11,40

 

9-15v pm-ottelut Saarijärvi 12.7.

 

T11 Kolmiottelu

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 1114 PB 

 (60m 8,82, pituus 4,64 PB, kuula 6,94)

 

9-15v ratakävelyn pm-kilpailut Töysä 13.7.


P13 2000m kävely

1. Aaro Kari KauhWi 13.53,2 PB


P9 600m kävely

2. Erkki Seppänen KauhWi 3.53,3 PB


T12 2000m kävely

1. Iida Salmela KauhWi 13.18,2 PB

 

Sisuviestit Ähtäri 15.8.

 

P15 4x100m

Alkuerät

6. KauhWi 53,85 (Tomi Valkama, Valtteri Luomala, Anssi Järvinen, Pauli Järvinen)

Finaali

6. KauhWi 53,92 (Tomi Valkama, Valtteri Luomala, Anssi Järvinen, Pauli Järvinen)


P15 4x800m

5. KauhWi 10.30,60 (Tomi Valkama, Valtteri Luomala, Pauli Järvinen, Mikko Kärkkäinen)


P11 4x50m

Alkuerät

12. KauhWi 34,29 (Taavi Lauttamus, Ilari Raninen, Toivo Tarvainen, Teemu Pukkila)

P11 4x600m

11. KauhWi 9.39,11 (Teemu Pukkila, Ilari Raninen, Toivo Tarvainen, Taavi Lauttamus)


P9 4x400m

8. KauhWi 6.12,84 (Erkki Seppänen, Rasmus Koivisto, Jimi Jokela, Timo Pukkila)


T15 4x100m

Alkuerät

8. KauhWi 56,83 (Ronja Koivisto, Sonja Vesterbacka, Neea Kunnari, Pinja Koivisto)


T15 4x800m

4. KauhWi 11.14,50 (Pinja Koivisto, Sonja Vesterbacka, Neea Kunnari, Pinja Koivisto)


T13 4x100m

Alkuerät

8. KauhWi 59,50 (Viola Gustafsson, Senja Gustafsson, Iida Salmela, Sara Hautamäki)


T13 4x600m

4. KauhWi 8.04,65 (Viola Gustafsson, Iida Salmela, Senja Gustafsson, Sara Hautamäki)


T11 4x50m

Alkuerät

1. KauhWi 1 30,31 (Eerika Koivuniemi, Enni Övermark, Elli Seppänen, Miisa Kamppinen)

15. KauhWi 2 35,58 (Iida Lindholm, Annukka Teppo, Julia Rantala, Nea Luoma)

Finaali

1. KauhWi 1 29,86 (Eerika Koivuniemi, Enni Övermark, Elli Seppänen, Miisa Kamppinen)


T11 4x600m

1. KauhWi 2 8.29,45 (Elli Seppänen, Miisa Kamppinen, Enni Övermark, Eerika Koivuniemi)


P/T 9 8x40m sukkulaviesti

12. KauhWi 61,7 (Erkki Seppänen, Annika Koivuniemi, Rasmus Koivisto, Mikael Salomaa, Roosa Salmela, Jimi Jokela, Milla Hänninen, Timo Järvinen)

 

9-13v pm-ottelut Lapua 6.9.


P10 4-ottelu

4. Taavi Lauttamus KauhWi 898p

(60m aidat: 12,71 PB, Korkeus: 1,16 PB, Keihäs: 21,55 PB, 800m 3:04,34 PB)



P9 4-ottelu

5. Erkki Seppänen KauhWi 671p

(40m: 7,20, Korkeus: 1,10 =PB, Keihäs: 11,68, 800m 3:03,48 PB)



T12 5-ottelu

7. Senja Gustafsson KauhWi 1148p

(60m aidat: 12,36 PB, Korkeus: 1,13 PB, Pituus 4,13 PB, Keihäs 14,14 PB, 800m 2:54,54)

9. Viola Gustafsson KauhWi 1065p

(60m aidat: 12,13 PB, Korkeus: 1,13, Pituus: 3,75 PB, Keihäs: 11,09, 800m: 2:54,79 PB)

13. Iida Salmela KauhWi 719p

(60m aidat: 15,24 PB, Korkeus: 1,07 PB, Pituus: 3,34 PB, Keihäs: 11,68 PB, 800m: 3:18,41 PB)



T10 4-ottelu

5. Elli Seppänen KauhWi 982p

(60m aidat: 11,50 PB, Korkeus: 1,16 PB, Keihäs: 20,20, 800m: 3:05,79 PB