Seuracup I Ähtäri 18.6.

Tiistaina 18.6. kilpailtiin seuracupin ensimmäinen osakilpailu Ähtärissä, josta joukkueemme keräsi yhteensä 8982 pistettä. Seuraava osakilpailu kilpaillaan 5.8. Alavudella ja kahden osakilpailun jälkeen 15 parasta seuraa (+ järjestävä seura) selvittävät tiensä valtakunnalliseen seuracup finaaliin. Pistetilanne löytyy täältä: http://seuracup.tuloslista.com/list/B/

M17 200m

                 3. Aleksi Luomala KauhWi 25,96

M17 Kolmiloikka

                 2. Juuso Ekola KauhWi 8,95         PB

M17 Kuula

                 4. Petri Isosomppi KauhWi 6,82    PB

P15 100m

                 3. Taavi Lauttamus KauhWi 12,89

P15 2000m

                 2. Mika Kärkkäinen KauhWi 7.19,14               PB

P15 Kuula

                 3. Iiro Pollari KauhWi 11,00

P15 4x100m

3. KauhWi 52,86 (Jussi Hantula, Taavi Lauttamus, Mika Kärkkäinen, Iiro Pollari)

P13 60m

                 4. Samu Kankaanpää KauhWi 10,67              PB

P13 1000m

                 3. Nikolai Renko KauhWi 3.48,52                   SB

P13 Korkeus

                 2. Mikael Salomaa KauhWi 131    PB

P13 Keihäs

                 5. Miro Ahl KauhWi 14,49

P13 4x100m

3. KauhWi 66,83 (Mikael Salomaa, Nikolai Renko, Samu Kankaanpää, Miro Ahl)

P11 60m

                 9. Tuomas Järvinen KauhWi 11,85                 PB

P11 1000m

                 4. Antto Kivimäki KauhWi 3.54,68 PB

P11 Pituus

                 2. Iiro Soini KauhWi 4,09

P11 Kiekko

                 3. Veeti Tuomela KauhWi 16,20    PB

P11 4x50m

2. KauhWi 32,67 (Iiro Soini, Antto Kivimäki, Veeti Tuomela, Tuomas Järvinen)

N17 200m

                 3. Senja Gustafsson KauhWi 29,20                SB

N17 Kolmiloikka

                 5. Saana Hantula KauhWi 8,01     PB

N17 Kuula

                 5. Viola Gustafsson KauhWi 6,40  SB

T15 100m

                 2. Eerika Koivuniemi KauhWi 13,12

T15 Kuula

                 5. Roosa Salmela KauhWi 5,17    PB

T13 60m

                 3. Aino Huhdankoski KauhWi 9,24                 PB

T13 1000m

                 3. Miia Saari KauhWi 3.47,03        PB

T13 Korkeus

                 7. Minttu Perttu KauhWi 115         PB

                 9. Vilma Tuomela KauhWi 110      PB

T13 Keihäs

                 5. Roosa Soini KauhWi 16,56       PB

T13 4x100m

4. KauhWi 61,38 (Roosa Soini, Aino Huhdankoski, Vilma Tuomela, Miia Saari)

T11 60m

                 5. Noora Kallionpää KauhWi 10,16

                 8. Anniina Salomäki KauhWi 10,86

T11 1000m

                 5. Saana Uitto KauhWi 4.29,17     PB

                 6. Maija Tietäväinen KauhWi 4.40,38             PB

T11 Pituus

                 1. Annika Koivuniemi KauhWi 460                  PB

                 8. Saana Vuorijärvi KauhWi 3,57  PB

                 14. Saga Paussu KauhWi 2,90     PB

T11 Kiekko

                 6. Veera Luoma KauhWi 11,31     PB

T11 4x50m

2. KauhWI I 31,43 (Annika Koivuniemi, Noora Kallionpää, Saana Uitto, Veera Luoma)

6. KauhWi II 34,08 (Saana Vuorijärvi, Anniina Salomäki, Maija Tietäväinen, Saga Paussu)