Kesäkauden tuloksia

 

MLL-juoksut 19.5.

sarja 2012 ja myöh. synt. matka n. 120 m



1 Niklas Vainio 34,6
2 Kerttu Tavastila 43,1
3 Leevi Lauttamus 44,6
4 Minttu Luoma 50,3
5 Eetu Salmela 55,2
6 Elsa Aittanen 56,3
7 Oiva Kivelä 1.07,8
8 Lauri Järvinen 1.16,5
9 Miina Hautala 1.18,9
10 Eeti Niskanen 1.31,0
11 Viivi Mantela 1.40,0




2011 synt. n. 120 m



1 Sisu Salmi 37,1
2 Aleksi Kuuru 41,1
3 Tiia Hyrsky 45,9
4 Iiris Tuoriniemi 47,8
5 Nea Saunamäki 51,5
6 Aada Kivelä 56,5
7 Alina Kivelä 57,4
8 Veikka Mäkipelkola 1.03,2
9 Juho Kankaanpää 1.39,7
10 Matias Koivisto




2010 synt. n. 230m 



1 Tuomas Järvinen 1.01,2
2 Niilo Aittanen 1.09,6
3 Emilia Salomaa 1.14,1
4 Konsta Hirvelä 1.15,9
5 Ella Ollila 1.28,4
6 Ossi Tuoriniemi 1.36,5




2009 synt. n. 230m



1 Iiro Soini 53,6
2 Veera Luoma 1.02,2
3 Niilo Ketola 1.02,8
4 Daniel Vainio 1.05,6
5 Aada Välimaa 1.11,6
6 Meea Vähälummukka 1.12,2
7 Teija Marsella 1.12,6
8 Oliver Saunamäki 1.12,8
9 Saana Vuorijärvi 1.13,4
10 Hilda Lahdenperä 1.13,8
11 Ville Mäkelä 1.14,1
12 Oskari Koivisto 1.14,5
13 Laura Ollila 1.15,3
14 Miia Hänninen 1.16,5
15 Mamo Alanen 2.23,0




2008 synt. n. 330m



1 Riku Ala-Fossi 1.47,1
2 Filpia Lahdenperä 1.47,3
3 Elsa Tavastila 1.59,3
4 Annika Pukkila 2.00,9
5 Eino Kivelä 2.11,2
6 Leo Mäkelä 2.27,6
7 Paavo Olli 2.39,8




2007 synt. n. 330m



1 Luukas Virrankoski 1.34,4
2 Mikael Salomaa 1.36,6
3 Vilhelmiina Mäkelä 1.41,3
4 Touko Lehtinen 1.43,5
5 Joonas Vuorijärvi 1.45,1
6 Roosa Soini 1.45,6
7 Lenni Ketola 1.48,4
8 Miko Vähälummukka 2.00,4




2006 synt. n. 500m



1 Miro Passi 2.11,5
2 Justus Rintamäki 2.28,5
3 Arttu Hyrsky 2.31,9
4 Milla Hänninen 2.42,7
5 Roosa Salmela 2.57,9




2003 synt. n. 500m



1 Iida Salmela 2.11,5

Töysä 15.6. aikuisurheilijoiden avoimet pm-kilpailut


N35 moukari

 

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 33,25 (piirinmestari, koska voittaja oli eri piiristä)

 

Kurikka 16.6. painonheittocup

 

N35 Paino

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 10,77


N35 Moukari

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 32,19

 

Töysä 22.6. Viiskuntakisat


P11 Seiväs

2. Toivo Tarvainen KauhWi 1,40 =PB


P11 Moukari

 

1. Toivo Tarvainen KauhWi 28,48 PB (P11-sarjan kauden suomentilaston kakkossija)

 

Aluekilpailut Vihti 6.7.

 

N Seiväs

1. Silja Sippola KauhWi 3,35 PB 

 

Green Games Ilmajoki 7.7.

 

P15 100m

6. Tomi Valkama KauhWi 13,18


P15 Korkeus

1. Tomi Valkama KauhWi 1,68 PB


P9 40m

4. Erkki Seppänen KauhWi 7,14 PB

12. Rasmus Koivisto KauhWi 7,97 PB


P9 Kuula

8. Erkki Seppänen KauhWi 5,19

11. Rasmus Koivisto KauhWi 4,41


P9 Pallo

10. Rasmus Koivisto KauhWi 21,19 PB

11. Erkki Seppänen KauhWi 19,42 PB


T15 100m

6. Ronja Koivisto KauhWi 14,24 PB


T15 Kuula

2. Ronja Koivisto KauhWi 10,46 PB


T13 1000m

5. Pinja Koivisto KauhWi 3.27,12 PB


T11 60m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,85


T11 Korkeus

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 1,30


T11 Kuula

4. Eerika Koivuniemi KauhWi 7,50


T10 60m

3. Elli Seppänen KauhWi 9,40 PB


T10 Kolmiloika

1. Elli Seppänen KauhWi 8,11 =PB


T10 Kuula

1. Elli Seppänen KauhWi 8,02 PB

 

Kalajoen kisat Kalajoki 8.7.

 

M17 400m aidat

2. Joni Huhtala KauhWi 66,18 PB

 

Virkiä Games Lapua 9.7.

 

P15 100m aidat

1. Tomi Valkama KauhWi 17,44


P15 Korkeus

1. Tomi Valkama KauhWi 1,59


P13 Keihäs

4. Aaro Kari KauhWi 35,01


P9 40m

2. Erkki Seppänen KauhWi 7,04


P9 1000m

2. Erkki Seppänen KauhWi 3.53,52


P9 Pituus

1. Erkki Seppänen KauhWi 3,66 PB


T11 60m

6. Elli Seppänen KauhWi 9,88


T11 1000m

6. Elli Seppänen KauhWi 4.10,18


T11 Pituus

2. Elli Seppänen KauhWi 3,89


T11 Kuula

3. Elli Seppänen KauhWi 7,32

 

SAUL:n pm-kilpailut Jalasjärvi 9.7.

 

N35 Painonheitto

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 11,40

 

Aluemestaruuskilpailut Kokkola 11.7.


M 800m

6. Lauri Mäki KauhWi 2.03,08 PB

 

Aluekilpailut Alajärvi 13.7.


M17 800m

1. Joni Huhtala KauhWi 2.15,61 SB


P11 Kiekko

2. Toivo Tarvainen KauhWi 22,04 PB


P11 Moukari

1. Toivo Tarvainen KauhWi 30,14 PB

 

Aluekilpailut Kajaani 15.7.

 

N17 Kuula

1. Ronja Koivisto KauhWi 10,33


T15 300m

5. Ronja Koivisto KauhWi 49,18 SB

 

17-19v Aluemestaruuskilpailut Tuusula/H 15.7.

 

N19 Seiväs

2. Silja Sippola KauhWi 3,30

 

Aluekilpailut Kurikka 16.7.

 

M 400m

5. Lauri Mäki KauhWi 54,01 PB

11. Joni Huhtala KauhWi 57,11 PB

 

Supersport-kisat Seinäjoki 20.7.

 

M 200m

4. Lauri Mäki KauhWi 24,50 PB


M17 400m aidat

1. Joni Huhtala KauhWi 65,12 PB


P15 2000m

4. Joona Lindgren KauhWi 6.48,80 PB


P13 Keihäs

3. Aaro Kari KauhWi 35,87


P11 Kuula

2. Iiro Pollari KauhWi 7,78 PB


T15 Kuula

4. Ronja Koivisto KauhWi 10,26


T15 Keihäs

3. Ronja Koivisto KauhWi 36,87 PB


T13 200m

3. Eerika Koivuniemi KauhWi 28,93 PB

4. Pinja Koivisto KauhWi 30,91 PB


T11 Pituus

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 4,48


Nuorten eliittikisat Vaasa 21.7.

 

M19 800m

2. Lauri Mäki KauhWi 2.05,20

 

M17 800m

8. Joni Huhtala KauhWi 2.13,06

 

Töysän korppukisat 22.7.

 

N35 Moukari

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 31,77

 

Suupohjacup Teuva 28.7.

 

P11 Korkeus

2. Iiro Pollari KauhWi 1,11 PB


P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 8,11 PB

 

Ilkka Games Ilmajoki 29.7.

 

M19 800m

1. Lauri Mäki KauhWi 2.02,45 PB

 

M17 800m

3. Joni Huhtala KauhWi 2.12,82 SB

 

P15 100m

3. Tomi Valkama KauhWi 13,26

 

P15 Korkeus

1. Tomi Valkama KauhWi 1,65

 

P9 Pituus

9. Rasmus Koivisto KauhWi 3,22 =PB

 

N17 Kuula

1. Ronja Koivisto KauhWi 11,03 =PB

 

T15 100m

5. Eerika Koivuniemi KauhWi 14,14 PB

 

T15 Keihäs

3. Ronja Koivisto KauhWi 34,73

 

T13 60m

3. Pinja Koivisto KauhWi 9,22 PB

 

T12 60m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,80

 

T12 Korkeus

6. Eerika Koivuniemi KauhWi 1,30

 

T9 1000m

14. Annika Koivuniemi KauhWi 4.41,18 PB

 

T9 Pituus

9. Annika Koivuniemi KauhWi 3,11

 

Veteraanien kansalliset kilpailut Laihia 29.7.

 

N35 Moukari

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 33,05

 

Pk. kilpailut Kurikka 3.8.

 

P11 Kuula

2. Iiro Pollari KauhWi 8,09

 

Nuorten eliittikisat ja 17-19v aluemestaruuskilpailut Kauhava 7.8.

 

M19 800m

3. Lauri Mäki KauhWi 2.00,92 PB

 

M17 400m aidat

3. Joni Huhtala KauhWi 64,58 PB

 

M17 Korkeus

3. Tomi Valkama KauhWi 1,64

 

M17 Pituus

6. Tomi Valkama KauhWi 5,46

 

N17 Pituus

14. Ronja Koivisto KauhWi 4,60

 

N17 Kuula

7. Ronja Koivsito KauhWi 10,83

 

 

17-19v aluemestaruuskilpailut Lapua 8.8.

 

M19 400m

2. Lauri Mäki KauhWi 54,17

 

N17 Keihäs

7. Ronja Koivisto KauhWi 35,38

 

 

Junior Athletics Meeting Jyväskylä 14.8.

 

T11 150m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 21,14 PB


T11 Pituus

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 4,80 PB

 

 

Moukaricup Lappajärvi 16.8.


M Moukari

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 52,70


P12 Moukari

3. Toivo Tarvainen KauhWi 29,26 PB


P11 Moukari

1. Toivo Tarvainen KauhWi 27,58


N Moukari

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 32,01



Tonnikisa Seinäjoki 19.8.


P15 1000m

4. Mikko Kärkkäinen KauhWi 3.09,84 PB

 

8. Suupohja Games Kauhajoki 22.8.


M 1500m

7. Lauri Mäki KauhWi 4.23,12



SAUL:n kansalliset heitot Virrat 22.8.2015


M40 Painonheitto

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 14,01



M40 Olympiapainonheitto

1. Tuomo Tarvainen KauhWi 10,11



N35 Painonheitto

2. Sirpa Tarvainen KauhWi 11,58 SB



N35 Olympiapainonheitto

1. Sirpa Tarvainen KauhWi 7,21

 

SAUL:n heitto-ottelut Jalasjärvi 29.8.

 

N35 heitto 5-ottelu

2. Sirpa Tarvainen yht. 1901 pistettä
moukari 23,60m - 403 pistettä
kuula 7,15m - 361 pistettä
kiekko 19,02m - 273 pistettä
keihäs 14,95m PB - 213 pistettä
paino 11,52m - 651 pistettä



Ekin kisat Töysä 5.9.

 

P10 Kuula

 

1. Iiro Pollari KauhWi 9,03 PB

 

KLL:n mestaruuskilpailut Heinola 12.-13.9.


A-pojat 100m

Alkuerät

22. Matias Kankaanpää KauhWi 13,13 PB


A-pojat 800m

1. Lauri Mäki KauhWi 2.00,58 PB


A-pojat 400m

6. Lauri Mäki KauhWi 53,70 PB


A-pojat pituus

8. Matias Kankaanpää KauhWi 4,91

 

B-tytöt keihäs

9. Ronja Koivisto KauhWi 39,20 PB


B-tytöt kuula

7. Ronja Koivisto KauhWi 11,39 

 

Seuraottelu (IK, KaWi, LaVi, SSU) Ylistaro 13.9.

 

P15 100m

5. Tomi Valkama KauhWi 13,1

6. Valtteri Luomala KauhWi 13,3

7. Mikko Kärkkäinen KauhWi 13,8


P15 800m

2. Joona Lindgren KauhWi 2.23,4 PB

3. Mikko Kärkkäinen KauhWi 2.37,0


P15 Korkeus

1. Tomi Valkama KauhWi 1,65

 

P15 Kiekko

2. Teemu Kivelä KauhWi 34,52

6. Valtteri Luomala KauhWi 19,73

7. Joona Lindgren KauhWi 19,39 PB


P15 1000m viesti

2. Kauhavan Wisa


P13 60m aidat

8. Aaro Kari KauhWi 13,2


P13 Kolmiloikka

7. Aleksi Luomala KauhWi 8,49 PB


P13 Kuula

4. Aaro Kari KauhWi 8,33 PB

6. Aleksi Luomala KauhWi 7,32 PB


P11 60m

8. Taavi Lauttamus KauhWi 9,6

 

P11 Korkeus

6. Taavi Lauttamus KauhWi 1,15

P9 40m

4. Erkki Seppänen KauhWi 7,0

P9 Pituus

2. Erkki Seppänen KauhWi 3,22


T15 100m

5. Susanna Kleimola KauhWi 13,7

T15 Korkeus

2. Susanna Kleimola KauhWi 1,40

T13 1000m

5. Senja Gustafsson KauhWi 3.35,8 PB

6. Viola Gustafsson KauhWi 3.42,3 PB


T13 Kolmiloikka

9. Senja Gustafsson KauhWi 8,29 PB

10. Viola Gustafsson KauhWi 8,19 PB


T13 1000m viesti

4. Kauhavan Wisa

T11 60m

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 8,8

6. Enni Övermark KauhWi 9,6 PB


T11 Korkeus

1. Eerika Koivuniemi KauhWi 1,30

10. Enni Övermark KauhWi 1,05 PB


T9 40m

5. Annika Koivuniemi KauhWi 7,2 PB

T9 Pituus

4. Annika Koivuniemi KauhWi 3,26 PB

 

Teron kiskaasut Seinäjoki 19.9.



P13 Keihäs

1. Aaro Kari KauhWi 41,93 PB


T15 Keihäs

4. Ronja Koivisto KauhWi 38,94



25. Maastofinaali Kuortane 19.-20.9



M19 5,0km

1. Lauri Mäki KauhWi 18,37



Nuorisoviesti 10x1km

4. Kauhavan Wisa 42.13

          	Ronja Koivisto          Iina Hautamäki         
          	Timo Järvinen           Miisa Kamppinen        
          	Anssi Järvinen          Viola Gustafsson       
          	Taavi Lauttamus       Senja Gustafsson       
         	Sara Hautamäki       Joona Lindgren 

 

P15 3,3km

5. Mikko Kärkkäinen KauhWi 14,55


P14 3,3km

3. Joona Lindgren KauhWi 12,46

4. Pauli Järvinen KauhWi 12,51

8. Tomi Valkama KauhWi 15,30



P13 3,3,km

12. Anssi Järvinen KauhWi 14,30



P10 1,7km

15. Taavi Lauttamus KauhWi 7,48



P9 1,7km

12. Timo Järvinen KauhWi 7,29



T13 3,3km

9. Sara Hautamäki KauhWi 15,17



Kiekuu-cup Töysä 21.9.



P11 Kuula

1. Iiro Pollari KauhWi 8,84